Primerno tudi za nepravnike.
Za predlog za izvršbo na podlagi izvršilnega naslova ni predpisanega obrazca, tudi sicer je izvršilni postopek na podlagi izvršilnega naslova bistveno drugačen, kot je postopek na podlagi verodostojne listine. Pogosto pa upniki v izvršilnem postopku na podlagi verodostojne listine niso poplačani, zato lahko ponovno vložijo predlog za izvršbo na podlagi pravnomočnega sklepa o izvršbi na podlagi verodostojne listine, saj ta predstavlja izvršilni naslov. V primeru, da je upnik s poizvedbami o dolžnikovem premoženju uspešen, bo zagotovo poplačan, saj ugovor zoper sklep o izvršbi ne zadrži izvršbe.
Aktualna vprašanja:
- Kaj lahko storim, če v izvršilnem postopku na podlagi verodostojne listine nisem prejel poplačila?
- Kako pravilno uporabim pravnomočen sklep o izvršbi na podlagi verodostojne listine kot izvršilni naslov in kaj mi ta postopek prinaša?
- Dolžnik je bil izbrisan iz Poslovnega registra. Ali imam še kakšne možnosti za uveljavitev terjatve?
- Kako lahko opravim poizvedbe o dolžniku in njegovem premoženju?
- Kdaj uporabim možnost, da dolžnik predloži seznam svojega premoženja in kaj mi ta možnost prinaša?
Predavateljica bo na webinarju predstavila tudi sodno prakso z razlago nekaterih zanimivejših odločb sodišč.
TERMIN in KRAJ WEBINARJA
10. oktober 2024, od 9.00 do 10.30 ure, v spletni učilnici MCPZ. Po prijavi vam bomo na e-naslov poslali povezavo v spletno učilnico MCPZ in kratka navodila za prijavo in sodelovanje na webinarju. Če se webinarja v tem terminu ne morete udeležiti bo na voljo posnetek.
PROGRAM
- Zgradba izvršilnega postopka (dovolilni del, izvršilni del)
- Poizvedbe o dolžniku in njegovem premoženju (poizvedbe na podlagi 4. člena ZIZ, seznam dolžnikovega premoženja…)
- Predlog za izvršbo na podlagi izvršilnega naslova (posebnosti predloga, priloge predloga za izvršbo…)
- Strokovna pojasnila k vzorcu predloga za izvršbo na podlagi izvršilnega naslova (krajevna pristojnost sodišča, upnik – dolžnik in pravno nasledstvo, pravilna navedba terjatve iz pravnomočnega sklepa o izvršbi na podlagi VL, izbira izvršilnih sredstev glede na pridobljene podatke o dolžnikovem premoženju, sodna taksa in izvršilni stroški, priloge predloga za izvršbo – izvršilni naslov s potrdilom o izvršljivosti…)
- Sklep o izvršbi na podlagi izvršilnega naslova (posebnosti postopka – izvršba se začne takoj po izdaji sklepa…)
- Ugovor dolžnika zoper sklep o izvršbi na podlagi IN (ugovorni razlogi, pomen odgovora na ugovor…)
Udeleženci bodo z gradivom prejeli tudi:
- vzorec predloga za izvršbo na podlagi izvršilnega naslova – s strokovnimi pojasnili in
- vzorec dopisa za poizvedbe na podlagi 4. člena ziz – s strokovnimi pojasnili.
WEBINAR JE NAMENJEN računovodjem, finančnikom, finančnim in davčnim svetovalcem, zaposlenim v finančno-računovodskih službah, poslovnim sekretarjem, vodjem sektorjem in vsem ostalim, ki se pri svojem delu srečujete z izvršbami.
PREDAVATELJICA: Dida Volk, univ. dipl. pravnica, sodnica na gospodarskem oddelku Okrožnega sodišča v Ljubljani. Je strokovnjakinja s področja izvršilnega prava, pogodbenega prava, insolvenčnega prava, prava nepremičnin in zavarovanja terjatev.
KOTIZACIJA in PLAČILO
Cena webinarja je 130,00 EUR + 22% DDV.
Kotizacijo nakažite na Mednarodni center za prenos znanja, Kardeljeva ploščad 1, Ljubljana, na transakcijski račun NLB d.d., Ljubljana SI56 0202-4001-8530-936, sklic: 2024-100 oz. plačilo po e-računu za proračunske uporabnike.
Račun boste prejeli po zaključku webinarja.
PRIJAVE
Na webinar se lahko prijavite preko elektronske prijavnice (klik tukaj).
Prijavnico si lahko tudi prenesete na vaš računalnik (kliknite za prenos Word datoteke), jo izpolnite in pošljete po fax-u (01/292-72-62) ali po pošti na naslov (MCPZ Mednarodni center za prenos znanja d.o.o., Kardeljeva ploščad 1, SI-1000 Ljubljana).
Prijave sprejemamo do zasedbe mest. Število udeležencev v skupini je omejeno. Morebitne odjave sprejemamo do 4 dni pred razpisanim terminom, pri kasnejših odjavah ali neudeležbi kotizacije ne vračamo.