Pri poslovni uspešnosti je najbolj pereča problematika glede določanja meril in kriterijev za izplačilo. Zagovornik načela enakosti je tudi v letu 2024 izdal nekaj novih odločb. Višje delovno in socialno sodišče je tudi že razsodilo o vprašanju posredne diskriminacije kriterijev. Čakamo pa še odločitev vrhovnega sodišča.
Predstavitev bo praktična, predavateljica bo odgovarjala tudi na dodatna vprašanja.
TERMIN in KRAJ WEBINARJA
15. oktober 2024, od 10.00 do 11.30 ure (2 šolski uri), v spletni učilnici MCPZ. Po prijavi vam bomo na e-naslov poslali povezavo v spletno učilnico MCPZ in kratka navodila za prijavo in sodelovanje na webinarju.
PROGRAM
- Razlika med delovno in poslovno uspešnostjo.
- Ali delodajalec mora poslovno uspešnost izplačati?
- Kdaj je delodajalec poslovno uspešen?
- Kako lahko poslovno uspešnost izplača?
- Kaj če je določena v pogodbi o zaposlitvi, internem aktu ali kolektivni pogodbi?
- Ali lahko poslovno uspešnost prejmejo tudi družbeniki in poslovodje, ki v družbi niso zaposleni?
- Katere kriterije in merila lahko delodajalec določi – različno po oddelkih, različno po delavcih?
- Kaj je s kriterijem efektivne prisotnosti?
- Odločbe Zagovornika načela enakosti, sodba upravnega sodišča, sodba višjega delovnega in socialnega sodišča in dopuščena revizija v povezavi z merili in kriteriji.
- Primeri kriterijev.
- Kdaj se del plače za poslovno uspešnost všteva v osnovo, ki šteje za nadomestilo plače in kaj o tem določajo kolektivne pogodbe dejavnosti?
- Pod kakšnimi pogoji lahko delodajalec izplača del plače za poslovno uspešnost, ki je ugodneje davčno obravnavan (44. člen ZDoh-2)?
- Ali se poslovodje lahko izključi iz pravice do plačila poslovne uspešnosti?
- Koliko znaša neobdavčen znesek izplačila, če je bil delavec zaposlen le del leta pri delodajalcu?
- Ali morajo vsi delavci izplačilo prejeti hkrati?
- Kako je obdavčena poslovna uspešnost, če presega neobdavčen znesek?
- Poročanje o poslovni uspešnost v poljih M REK-0.
- Kaj nadzira ZPIZ v zvezi s poročanjem o poslovni uspešnosti in zakaj?
PREDAVATELJICA: Mag. Nina Scortegagna Kavčnik, je specializirana za področje delovnega prava. V letih 2014-2021 je bila vodja pravne službe ter svetovalnega in izobraževalnega centra pri Obrtno – podjetniški zbornici Slovenije, od leta 2007-2014 pa je bila zaposlena v notarski pisarni. Je predavateljica na fakulteti ter višjih šolah. Predava tudi na strokovnih konferencah. Je avtorica skoraj 400 strokovnih in nekaj znanstvenih člankov. Napisala je tudi več knjig s pravnega področja: Sporazum o odpovedi neuvedenemu dedovanju, Najemna pogodba za stanovanje in poslovni prostor, Zakonita odpoved pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga, Vse, kar morate vedeti o letnem dopustu in regresu, Odpoved pogodbe o zaposlitvi in Urejanje delovnih razmerij za zasebni sektor v praksi. V letu 2020 je bila nominirana za najuglednejšega pravnega strokovnjaka.
KOTIZACIJA in PLAČILO
Cena webinarja je 149,00 EUR+ 22% DDV.
V primeru udeležbe dveh ali več oseb iz iste organizacije priznamo 10% popust za vsakega dodatnega udeleženca.
Kotizacijo nakažite na Mednarodni center za prenos znanja, Kardeljeva ploščad 1, Ljubljana, na transakcijski račun NLB d.d., Ljubljana SI56 0202-4001-8530-936, sklic: 2024-109 oz. plačilo po e-računu za proračunske uporabnike.
Račun boste prejeli po zaključku webinarja.
PRIJAVE
Na webinar se lahko prijavite preko elektronske prijavnice (klik tukaj).
Prijavnico si lahko tudi prenesete na vaš računalnik (kliknite za prenos Word datoteke), jo izpolnite in pošljete po fax-u (01/292-72-62) ali po pošti na naslov (MCPZ Mednarodni center za prenos znanja d.o.o., Kardeljeva ploščad 1, SI-1000 Ljubljana).
Število mest je omejeno.