Ste se odločili za prehod iz klasične v elektronsko obliko hranjenja računovodske in davčne dokumentacije, ali pa ste to že storili, pri tem pa želite ohraniti preglednost dokumentacije in hkrati zadostiti zakonskim zahtevam?
Na webinarju boste izvedeli:
- kako zakonito in pregledno ustvarjati, urediti, izmenjati in hraniti elektronsko računovodsko-davčno dokumentacijo ter
- kaj računovodski in davčni predpisi pravijo glede elektronskih dokumentov, elektronske izmenjave, elektronskih podpisov in elektronske oblike hranjenja.
Elektronska dokumentacija mora biti ustvarjena, podpisana, izmenjana , urejena in hranjena na način, ki ga določajo predpisi. Kakšne so te posebnosti in sodna praksa s tega področja vam bo na webinarju predstavila Biserka Šubelj, davčna svetovalka.
Tudi z vidika dokaznega gradiva je pomembno, da se računovodska in davčna dokumentacija ustvarja in hrani skladno s predpisi, ki urejajo to področje. Na webinarju boste, med drugim, izvedeli kateri so ti predpisi in kaj določajo.
Predstavljene bodo nekatere zanimive sodbe sodišč iz tega področja.
TERMIN in KRAJ WEBINARJA
13. februar 2025, od 10.00 do 13.0 ure, v spletni učilnici MCPZ. Po prijavi vam bomo na e-naslov poslali povezavo v spletno učilnico MCPZ in kratka navodila za prijavo in sodelovanje na webinarju.
VSEBINA
- Zakonske podlage in kaj določajo
- Elektronski dokument – računovodski davčni vidik:
- Elektronska oblika dokumenta
- Kdaj govorimo o elektronskem dokumentu
- Kakšna je ustrezna oblika elektronskega dokumenta
- Dokazna vrednost dokumenta v elektronski obliki
- Sodna praksa
- Elektronski podpis – računovodski davčni vidik:
- Kakšne so ustrezne oblike elektronskih podpisov
- Ali je elektronski podpis obvezen
- Sodna praksa
- Elektronska izmenjava dokumentov – računovodski davčni vidik
- Kaj pomeni elektronska izmenjava
- Ali je elektronska pošta ustrezna oblika elektronske izmenjave
- Ali je elektronska pošta varna oblika elektronske izmenjave dokumentov
- Sodna praksa
- Elektronska hramba – računovodski davčni vidik
- Kakšni so pogoji hranjenja elektronskega računovodskega in davčnega dokumenta
- Kakšna so tveganja zaradi neustrezne E-dokumentacije, E- izmenjave, E-podpisa ali E- hrambe
PREDAVATELJICA: Biserka Šubelj, univ.dipl. ekonomist, davčna svetovalka z licenco pri ZDSS in višje šolska predavateljica za davke in računovodstvo. Z računovodstvom se ukvarja že od leta 1998, z davki pa se je začela podrobneje ukvarjati od leta 2003. Je avtorica številnih priročnikov in E-seminarjev na temo davki, računovodstvo in podjetništvo. Njeni strokovnosti lahko zaupamo saj je avtorica več kot 160 različnih člankov in učnih gradiv zapisanih v COBISS-u. Je tudi avtorica člankov na spletni strani www.metaja.si. Njena predavanja so dinamična in jedrnata, saj vedno vključi praktične primere, ki jih na razumljiv način poveže s teorijo oziroma zakonodajo. V letu 2013 je pridobila tudi pedagoško – andragoško izobrazbo, kar pomeni, da je strokovnjak tudi na področju predavanja, poučevanja in usposabljanja odraslih.
KOTIZACIJA in PLAČILO
Cena webinarja je 145,00 EUR + 22 % DDV. V primeru udeležbe dveh ali več oseb iz iste organizacije priznamo 10% popust za vsakega dodatnega udeleženca.
Kotizacijo nakažite na Mednarodni center za prenos znanja, Kardeljeva ploščad 1, Ljubljana, na transakcijski račun NLB d.d., Ljubljana SI56 0202-4001-8530-936, sklic: 2025-22 oz. plačilo po e-računu za proračunske uporabnike.
Račun boste prejeli po zaključku webinarja.
PRIJAVE
Na webinar se lahko prijavite preko elektronske prijavnice (klik tukaj). Prijavnico si lahko tudi prenesete na vaš računalnik (kliknite za prenos Word datoteke), jo izpolnite in pošljete po fax-u (01/292-72-62) ali po pošti na naslov (MCPZ Mednarodni center za prenos znanja d.o.o., Kardeljeva ploščad 1, SI-1000 Ljubljana). Prijave sprejemamo do zasedbe mest. Število udeležencev v skupini je omejeno. Morebitne odjave sprejemamo do 4 dni pred razpisanim terminom, pri kasnejših odjavah ali neudeležbi kotizacije ne vračamo.